V Puchar Dziekana WIMiR

V Puchar Dziekana Wydziału Inżynierii

Mechanicznej i Robotyki w Krynicy-Zdrój

W dniach 1-3.03.2017r. odbył się w Krynicy-Zdrój piąty już Puchar Dziekana WIMiR w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, czyli cykliczna impreza integracyjna studentów, pracowników i absolwentów wydziału. Patronem wydarzenia był Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki prof. dr hab. inż. Antoni Kalukiewicz. Przez trzy dni uczestnicy wyjazdu jeździli na stokach Słotwiny, Azoty i Jaworzyna w pięknym zakątku Polski, jakim jest Beskid Sądecki. Zimowe szaleństwo nie miało końca. Pogoda dopisała, świeciło piękne słońce, co przy wtórze lekkiego mrozu tworzyło idealne warunki narciarskie.

Każdy dzień Pucharu okraszony był solidną dawką sportowych emocji i szusowania po stokach. Dzień kończyły spotkania integracyjne, na których wspólnie się bawiliśmy i zawieraliśmy nowe znajomości. Drugiego dnia wyjazdu zorganizowane były zawody, w których wzięli udział wszyscy uczestnicy Pucharu. Sportowa rywalizacja przy zachowaniu zasad fair play odbyła się na najwyższym poziomie. Kolejne miejsca na podium dzieliły zaledwie setne sekund.

Najlepszymi zawodnikami okazali się w kategorii narciarstwo pracowników: 1. Tomasz Magiera, 2. Piotr Kulinowski, 3. Jacek Feliks; w kategorii studentów, narciarstwo kobiet: 1. Adelina Horoń, 2. Weronika Żmuda, 3. Monika Piechocińska; w kategorii narciarstwo mężczyzn: 1. Marek Toruński, 2. Jakub Grodecki, 3. Janusz Sawicki oraz w kategorii snowboard mężczyzn: 1. Dominik Szymaniak, 2. Paweł Kułaga, 3. Tomasz Magiera. Dodatkowo, specjalne statuetki zostały przyznane pani Marii Faruzel za reprezentowanie płci pięknej wśród pracowników, oraz panu Januszowi Baranowi i Sergiuszowi Szczepańskiemu za najbardziej spektakularne wywrotki na stoku.

Na koniec odbyła się impreza integracyjna podsumowująca cały wyjazd. Zawitaliśmy w Podjastrzębiku, gdzie w drewnianej chacie, przy ognisku, odbyła się huczna biesiada z regionalną muzyką, podczas której Dziekan prof. dr hab. inż. Antoni Kalukiewicz wygłosił mowę gratulacyjną oraz wręczył nagrody, dyplomy i medale laureatom zawodów. Przy suto zastawionych stołach spędziliśmy razem przemiły czas. Tańcom, śpiewom i hulankom nie było końca. Impreza ta była wyśmienitą okazją do integracji między pracownikami oraz studentami wydziału. Po powrocie do ośrodka nikt nawet nie pomyślał o tym, żeby iść spać – zacna zabawa trwała do białego rana. W szampańskich humorach, mimo wszechogarniającego zmęczenia, wróciliśmy do Krakowa. Wspomnienia tych trzech dni na długo pozostaną w naszej pamięci. A teraz z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego Pucharu Dziekana by znów móc cieszyć się białym puchowym śniegiem w promieniach słońca, w wyśmienitym towarzystwie wspaniałych ludzi.